Deutsch Pусский العربية فارسی English

DAÜ Markası & Logo

Marka Kılavuzu

Doğu Akdeniz Üniversitesi kurumsal marka temsiliyetine önem veren tescilli bir kuruluştur. Üniversitenin birincil önceliği hem yerel hem de daha geniş toplumlardaki pozisyonunu güçlendirmek adına istikrarlı bir kurumsal imaj geliştirmek ve sürdürmektir. Üçüncü şahıslar herhangi bir yanlış bilgilendirme durumu gelişmemesi adına aşağıdaki kılavuza bağlı kalmalıdır:

  1. Üniversite logosu aşağıda gösterilen formatta kullanılmalıdır
  2. Üniversite tesisleri içinde veya dışında gerçekleşen herhangi bir etkinlik ve organizasyonda üniversite logosunun kullanılması izine tabi olup tüm 3. şahısların (özel, tüzel, hayır kurumları, benzer kurumlar, vb.) üniversite logosunu kullanabilmeleri için kullanım öncesinde Üniversite’den yazılı izin belgesi almaları gerekmektedir. İlgili izin taleplerini lütfen sosyalmedya@emu.edu.tr adresine gönderiniz.
  3. Kullanıcıların üniversite logosunu kullanacakları belge ve online platformların (Resmi belgeler, web sayfaları, sosyal ağlar) listesini sunmaları ve her kullanım için onay almaları gerekmektedir.
  4. Eğer logo üniversite dışında gerçekleşecek bir etkinliği tanıtmak amacıyla kullanılacaksa, organizatörün logoyu herhangi bir tanıtım ürününde kullanmadan önce üniversitenin iznini alması gerekmektedir.
  5. Üniversiteye ait logo ve imgeler, üniversitenin ırk, etnik köken ve cinsiyet ilkeleri ve değerlerine uygun olmadığı takdirde hiçbir tanıtım malzemesi üzerinde kullanılamaz. Üniversite logosu politik mesaj içeren bildiri ve posterler üzerinde kullanılamaz. Tüm bunlara ek olarak, üniversite logosu alkol ve kumar gibi davranışları teşvik edici etkinlikler sırasında veya yazılı materyaller üzerinde kullanılamaz.
  6. Üniversite markası hakkında herhangi bir yanlış temsiliyet veya yanlış bilgilendirme durumunun ortaya çıkması halinde üniversite yönetimi söz konusu bilgilendirme ve üniversite logosunun kaldırılmasını talep etme hakkına sahiptir.

Hangi versiyonu kullanmalıyım?

Açık renklerde olan arka planlar için mavi yazılı versiyonu, daha koyu renkte olan arka planlar için de beyaz yazılı versiyonu kullanmanızı öneririz.

Hangi dosya formatını kullanmalıyım?

Yazılım Dosya Formatı
Word, Powerpoint, Excel, vb. (şeffaf arka plan) PNG
Word, Powerpoint, Excel, vb. (şeffaf olmayan arka plan) JPG
Illustrator, InDesign, Photoshop ve diğer yayınlama / tasarım uygulamaları EPS

Logoları bilgisayarınıza indirme işlemini ilgili logonun altındaki dosya formatını tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Alternatif olarak, bütün logo versiyonlarını aynı anda indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterlidir.

Logo'nun Tüm Versiyonları (ZIP)

Logo
PNG JPG EPS

Mavi Yazı Beyaz Yazı
PNG JPG EPS PNG EPSMavi Yazı Beyaz Yazı
PNG JPG EPS PNG EPS

Mavi Yazı Beyaz Yazı
PNG JPG EPS PNG EPS

Mavi Arka Plan
PNG JPG EPS